Z czego robi się okna?

Mimo, że posługujemy się pojęciem stolarka okienna, bowiem jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że oprawa okien robiona jest z drewna, niekoniecznie dziś drewno jest podstawą konstruowania okien. Najczęściej jest to mieszanina różnych tworzyw, która sprawia, że okna są solidne, mocne i szczelne, co jest obecnie bardzo ważne. Niezwykle istotnym materiałem okazuje się teraz PCV. Zarówno rama okienna, jak i szyba muszą spełniać kilka wymogów, bo inaczej ciągle musielibyśmy okna zmieniać. Niezwykle istotna jest rola okien w systemie ogrzewania całego domu.

Jak to możliwe. Otóż okazuje się, że im lepszej jakości, im bardziej szczelne okna, tym mniejsze są nasze rachunki za ogrzewanie. Po prostu maksimum szczelności sprawia, że minimalne jest używanie kaloryferów. Wcale nie musimy ich mocno podkręcać, żeby w mieszkaniu było ciepło. Temperatura bowiem jest wysoka, gdyż ciepłe powietrze nie ucieka na zewnątrz, a zimne nie wpada do środka.

Tak się niestety często dzieje w starym budownictwie, gdzie okna są nieszczelne. Tam też są problemy spowodowane hałasem. Stare, nieszczelne, wykonane z kiepskiej jakości materiałów okna niestety wpuszczają hałas do środka. Siedzimy w domu, a czujemy się, jakbyśmy byli na ulicy. Warto tego uniknąć.

Zwróćmy więc uwagę na nasze okna także pod tym kątem. Z pewnością komfort mieszkania nam się poprawi. Kolejną sprawa jest rozmiar i wygląd okien. Często okazuje się, że planujemy otwory okienne o niestandardowych rozmiarach. Oznacza to, że musimy zamówić takie okna, które będą nam pasować.

A więc zamówmy je u dobrego i elastycznego producenta.

http://katalizatory-kujawsko-pomorskie.pl/bydgoszcz.html http://katalizatory-lodzkie.pl/kutno.html