Suzuki Motor Corporation

Suzuki to japońska firma, której działalność rozciąga się na produkcję różnych modeli samochodów, a także motocykli, silników spalinowych i silników do motorówek. Suzuki zaliczane jest do „wielkiej czwórki”, jaką tworzą również Yamaha, Kawasaki oraz Honda. Są to najwięksi dystrybutorzy motocykli na całym świecie.

Firma Suzuki została założona w 1909 roku przez Michio Suzuki. Z początku była małym przedsiębiorstwem w nadmorskiej wiosce. Z czasem rozwinęło się w wielki konglomerat.

Michio Suzuki zajmował się tworzeniem krosien, ale chciał, by firma rozwijała się w różnych kierunkach. Zdecydował się na stworzenie samochodu. Dopiero po wojnie, Suzukiemu udało się uzyskać dotację na badania dotyczące inżynierii motocyklowej.

Dzięki temu narodziło się Suzuki Motor Corporation. Michio Suzuki dzięki swojemu zainteresowani technicznymi nowinkami, był w stanie stworzyć innowacyjne pojazdy. Dzisiaj dealer suzuki jest wielkim światowym dystrybutorem, który obok produkcji samochodów, wytwarza także inne maszyny.