Rolety antywłamaniowe. Skuteczne?

Rolety zewnętrzne bywają czasem nazywane antywłamaniowymi. Tymczasem nie każda osłona okna, która znajduje się po zewnętrznej stronie budynku jest rozwiązaniem stworzonym do tego, by przeciwdziałać włamaniom. Jeśli chcemy wyposażyć dom w rolety typowo antywłamaniowe, powinniśmy poszukać produktu z odpowiednim atestem. Choć trzeba tu niestety dodać, że takie modele są zwykle wyraźnie droższe od rozwiązań konkurencji.

Rolety antywłamaniowe są dodatkowo wzmacniane. Prowadnice trudniej jest odgiąć, a samą kurtynę niełatwo uszkodzić. Do tego roleta może być wyposażona w specjalne blokady i rygle, które warto ustawić, opuszczając dom na dłużej. Czy taka roleta faktycznie jest wystarczająco mocna, by zatrzymać włamywacza? Z pewnością żaden właściciel mieszkania nie chciałby przekonać się jaka jest prawdziwa odpowiedź na własnej skórze.

Dlatego warto już wcześniej zdać sobie sprawę, że roleta nie jest barierą nie do przejścia. Jej główna zaleta polega jednak na tym, że mocno utrudnia włamywaczowi zadanie. Usunięcie rolety wymaga wiele wysiłku i pracy, a przy okazji próba sforsowania osłony narobi wiele hałasu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym czasie ktoś z sąsiadów zdąży zadzwonić po policję.

Poza tym, już sam fakt zasłonięcia okien w taki sposób zniechęci potencjalnego złodzieja. Jeśli włamywacz będzie miał do wyboru nieosłonięte okna w innym domu i nasze, zakryte metalowymi kurtynami rolet, z pewnością wybierze inny cel, zostawiając nasze lokum w spokoju.

Obrusy na stoły konferencyjne https://oknoplast.com.pl/