Prasa dla kobiet i mężczyzn

Jest chyba oczywiste, że przeciętny mężczyzna ma zupełnie inne zainteresowania niż przeciętna kobieta. Dlatego też na rynku wydawniczym ukazują się tytuły, których docelowymi odbiorcami są przedstawiciele konkretnej płci. Zdaje się, że polskojęzyczna kobieca prasa ma nieco większą tradycję niż męska.

Obecnie na rynku ukazuje się chyba nieco więcej tytułów skierowanych do pań, chociaż oczywiście i panowie mają w czym wybierać. Pisma pisane „pod nich” zajmują się dość zróżnicowaną tematyką. Oczywiście, nie może zabraknąć w nich artykułów o chyba najbardziej stereotypowych męskich pasjach, czyli o sporcie i motoryzacji.

www.rzgraf.com.pl

Często umieszcza się tam również teksty o charakterze poradnikowym, które dotyczą wielu dziedzin, od relacji męsko-damskich począwszy, a na majsterkowaniu skończywszy. Ogólny poziom pism dla kobiet i mężczyzn jest dość zróżnicowany. Na rynku znajdziemy tytuły redagowane przez fachowych dziennikarzy, jak też takie, które nastawiają się na przyciągnięcie czytelnika tanią sensacją lub też kolorowymi zdjęciami.