Pierwsza lekcja

Jeśli opanowałeś już wiedzę teoretyczną, czas wsiąść do samochodu i odbyć pierwszą lekcję. Dla wielu osób, które nigdy wcześniej nie miały żadnego kontaktu z samochodem, jest to sytuacja bardzo stresująca i nie wiedzą, czego się mogą spodziewać.

Jeśli jesteś jedną z nich, możesz spać spokojnie – oto kilka przydatnych informacji. Pierwsza lekcja zazwyczaj odbywa się na placu, gdzie kursanci uczą się ruszać i hamować.

Będzie to początek dla opanowywania zmiany biegów, która początkowo będzie się wydawać nie lada sztuką, ale z pewnością pod koniec kursu będziesz posiadać tę umiejętność. Ponadto, podczas pierwszej lekcji instruktor pokazuje co, w którym miejscu się znajduje oraz w jaki sposób należy przygotować się do jazdy.

Dowiesz się, w jaki sposób należy prawidłowo wyregulować fotel i zagłówek, ustawić lusterka oraz zapiąć pasy. Jeśli masz jakieś wątpliwości, nie bój się pytać.

Instruktor jest od tego, żeby Ci wszystko wyjaśnić, nauczyć jeździć oraz jak najlepiej przygotować do egzaminu. Najważniejsze to, aby się nie przejmować, jeśli coś nie wychodziło.

To dopiero pierwsza lekcja i zupełnie nowe doświadczenie. Podczas kursu stopniowo będziesz nabywać nowe umiejętności i pokonywać trudniejsze odcinki i skrzyżowania.

Musisz tylko zachować spokój i się nie bać.