Na czym polega depilacja laserowa?

W ostatnich latach depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że jest uznawana ze względnie trwały sposób owłosienia. Przyzwyczajeni do bardziej tradycyjnych metod, często zastanawiamy się, jak to w ogóle działa? Czy to możliwe, żeby trwale pozbyć się włosów? Jak sama nazwa wskazuje, podczas depilacji laserowej niepożądane owłosienie usuwane jest przy użyciu wiązki lasera.

Wnika ona głęboko w skórę, gdzie dokładnie niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Energia wytwarzana przez laser zostaje pochłonięta przez melaninę, czyli barwnik włosa. Cebulka ulega nieodwracalnemu zniszczeniu w momencie, gdy energia laserowa zamieniana jest w energię termiczną.

www.ciuchometr.pl

Biorąc pod uwagę fakt, że cebulka stanowi swoisty „korzeń” włosa, po jej zniszczeniu włosy nie mają możliwości, by dalej rosnąć i na dłuższy czas zostają usunięte z ciała. Aby uzyskać odpowiedni efekt, depilacja laserowa musi zostać przeprowadzona w sposób profesjonalny. Niezmiernie ważne jest to, żeby moc lasera oraz czas trwania impulsu zostały dobrze dobrane.

Ich parametry powinny być uzależnione zarówno od rodzaju skóry, jak włosów.

wosk do samochodu https://weronikakachelpmu.com/