Monopoly junior – wersja dla młodszego pokolenia

Okazuje się, że gra Monopoly to coś więcej niż plansza i papierowe pieniądze. W tym kolorowym kartonie kryje się wiele godzin wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Jeżeli sądzisz, że tego typu gra nie jest dobrym pomysłem dla dzieci tylko dla dorosłych, to jesteś w błędzie.

Przyjazna

Warto zajrzeć na dział gier planszowych, gdzie znaleźć można co najmniej kilka kartoników z Monopoly w różnych wersjach. Wśród nich dostępne są propozycje, także dla młodszego pokolenia. Mianowice Monopoly Junior, przeznaczone dla grupy wiekowej od pięciu lat.

Charakter gry jest taki sam, jednak w nieco uproszczonej wersji. Niemniej jednak warto zauważyć, że wersja junior także ma wiele edycji, które zostały wzbogacone o ulubione postacie z bajek Disney’a. Współcześnie popularne postacie z Krainy Lodu, czy My Little Pony zostały umieszczone na planszy, ale także w postaci kolorowych pionków Elsy, czy Pinkie Pie.

Zatem gra staje się dobrym pomysłem dla młodego pokolenia, zachęcając do przyjemnej nauki liczenia, czytania, a także logicznego myślenia.

www.desig-n.pl