Malarstwo olejowe

Niemal żadne obrazy nie wywołują tyle emocji co te, które wykonane zostały techniką olejową. Technika ta, jak żadna inna, umożliwia uchwycenie nawet najdrobniejszych detali. Bardzo często stosowana jest przy wykonywaniu portretów czy w przedstawianiu scen zbiorowych.

Malarstwo olejowe można zaliczyć do najbardziej czasochłonnej techniki. Artysta często spędza wiele godzin nad mieszaniem poszczególnych farb. Jest to niezwykle istotne jeśli chce uzyskać określony kolor.

Historia malarstwa olejowego jest bardzo długa. Na przestrzeni lat zmieniły się zalecenia dotyczące nakładania farb olejowych, jak i rodzaju podłoża. Wszystko to sprawiło, że obecnie możemy cieszyć się niezwykłymi obrazami.

Moda na malarstwo olejowe z pewnością nie minęła. Coraz więcej artystów preferuje właśnie ten styl. Farby olejne cieszą się uznaniem u wielu specjalistów.

Wynika to głównie z ich konsystencji, jak i świetlistości, którą można z nich uzyskać. Z tego powodu obrazy namalowane farbami olejowymi wyróżniają się na tle pozostałych.

skup katalizatory.pro Wrocław srodowisko.ekologiczny.edu.pl