Księgowość internetowa – wady i zalety

Księgowość internetowa to obecnie bardzo duży trend w obszarze księgowości. Z takiego rozwiązania decydują się korzystać szczególnie przedsiębiorcy jednoosobowych firm, a także jednoosobowe działalności gospodarcze, czy freelancerzy. Dla takich osób tradycyjna księgowość to przeżytek, a wszystko z trzech głównych powodów:

  • Opanowanie podstawowych umiejętności w zakresie księgowości jest bardzo proste, a można nauczyć się tego chociażby z poradników internetowych. Jeżeli firma nie ma dużych obrotów, a prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów to nie jest skomplikowana kwestia – właściciele zajmują się tym sami;
  • Zatrudnienie biura rachunkowego bądź samodzielnego księgowego jest stosunkowo drogie. Dlatego też nie jest opłacalne zwłaszcza wtedy, gdy firma jest niewielka, zatrudnia mało pracowników;
  • Obecnie istnieją oprogramowania księgowe, które są w rzeczywistości bardzo proste w obsłudze. Dzięki temu można zastąpić tradycyjną formę księgowości na rzecz prostych rozwiązań.

Księgowość internetowa ma kilka szczególnie ważnych zalet o których warto wiedzieć:

  • Jest wygodna – wprowadzone dane raz zostają tam ,,na zawsze’’.

    www.estomatolog.com.pl

    Nie ma konieczności wprowadzania specjalnie dodatkowych formularzy, wszystko jest generowane przez system, a my możemy cieszyć się niesamowitym komfortem i oszczędzić czas.

  • Księgowość internetowa jest funkcjonalna. Dzięki niej można prowadzić szereg zadań: księga przychodów i rozchodów, rozliczenia, wystawianie faktur, pliki kontrolne, deklaracje PIT. Co więcej, bardziej zaawansowane narzędzia pozwalają na zbudowanie przykładowo wielkich ksiąg kontrahentów, klientów, modułów pracowniczych, ewidencji ilości towarów i usług.
  • Po trzecie, to rozwiązanie jest bezpieczne. Dodatkowe zabezpieczenia eliminują możliwość utraty danych.

.

firmy zamieszane w aferę korupcyjną doradztwo podatkowe doradca podatkowy optymalizacja podatkowa