Kasy fiskalne

Kasy fiskalne to urządzenia elektroniczne, które służą do wprowadzania i rejestrowania sprzedaży produktów, na potwierdzenie ów transakcji drukowane są paragony, na których widnieją informacje dotyczące sprzedawcy, zakupionego produktu oraz kwoty rozłożonej na netto, brutto oraz podatek VAT.

Są dwa rodzaje kas fiskalnych: bazujące na komputerze oraz autonomiczne a ich przeznaczenie jest uzależnione przede wszystkim od ilości produktów, które są wprowadzone do pamięci fiskalnej.

Wszystkie osoby prowadzące działalność powinny być wyposażone w takie urządzenie, dodatkowo raz do roku powinny być one sprawdzane przez autoryzowany serwis usługa ta jest płatna.

Jeszcze do niedawna wielu usługodawców nie była zobowiązana do posiadania takich urządzeń i nadal nie muszą ich posiadać, ale tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy ich przychody nie przekraczają wartości określonej przez Ministerstwo Finansów.

Posiadacze kas powinni przeprowadzać raporty: dzienny oraz miesięczny a dokumenty te przechowywane przez 5 kolejnych lat.

Numeratis sp. z o. o. dostarcza usługi: kadry i płace oraz biura rachunkowe toruń