Jak wygląda kurs nauki jazdy?

Wielu osobom wydaje się, że nauka jazdy samochodem to prosta sprawa. Niestety, ale tak nie jest.

Świadczy o tym niska zdawalność oraz ilość wypadków i kolizji spowodowanych przez młodych kierowców, którzy dopiero co odebrali prawo jazdy. Aby nauczyć się jeździć i móc przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, należy odbyć kurs w ośrodku szkolenia kierowców, czyli w szkole nauce jazdy.

Kurs zazwyczaj podzielony jest na dwie części – zajęcia wykładowe, podczas których profesjonaliści przekazują wiedzę teoretyczną oraz część praktyczną, która obejmuje jazdy pojazdem z instruktorem. Dopiero po zakończeniu teorii można wsiąść do samochodu i uczyć się jeździć.

Ponadto każda z tych części powinna obejmować minimum 30 godzin. Co najmniej 4 godziny podczas szkolenia z teorii powinny dotyczyć udzielania pierwszej pomocy.

Po ukończeniu kursu należy przystąpić do egzaminu wewnętrznego w placówce szkoleniowej. Po osiągnięciu wyniku pozytywnego zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, można zapisać się na egzamin państwowy.

Warto także wiedzieć, że nowe przepisy mówią, że do części teoretycznej można przygotować się samodzielnie, bez uczestnictwa w kursie. Wtedy po zdanym egzaminie teoretycznym można zapisać się na szkolenie praktyczne z nauki jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy.

ile trwa przegląd auta