„Idź na całość”

„Idź na całość” to teleturniej emitowany od 1997 do 2001 roku na kanale TV Polsat. Pogram miał dwóch prowadzących. Pierwszym z nich był Zygmunt Chajzer, którego zastąpił później Krzysztof Tyniec. Za reżyserię odpowiadał natomiast Feridun Erol, a za scenografię Andrzej Albin. Teleturniej bardzo szybko podbił serca polskich widzów. Już miesiąc po premierze stał się prawdziwym hitem i przyciągał przed ekrany telewizorów tysiące osób.

Odcinek, wyemitowany piątego października 1997 roku, osiągnął ponad dziewięciomilionową oglądalność. Rekord oglądalności padł jednak dwudziestego piątego stycznia 1998 roku, gdy TNS OBOP odnotowało 10,6 miliona osób, śledzących emitowany odcinek. Do gry w „Idź na całość” wybierane były osoby z publiczności. Zawodnicy musieli podejmować decyzje, dotyczące zdobytych nagród. Do zadań należało między innymi, czy podjąć ryzyko i wymienić zdobytą nagrodę na coś innego, czy nie ryzykować i zostać z tym, co jest już pewne. Gracze mogli również odsprzedawać nagrody, brać udział w losowaniach, licytacjach czy konkurencjach zręcznościowych.

Charakterystyczna dla gry była także maskotka – Zonk, przedstawiająca czerwonego kota w worku. Wylosowanie zabawki było jednoznaczne z końcem gry i utratą zdobytych wcześniej nagród. Gracze, którzy przechodzili do finału, mieli za zadanie wybrać jedną z nagród, ukrytą za trzema „bramkami”. Główną nagrodę stanowił zazwyczaj samochód osobowy. Od września 2000 roku, program prowadził Krzysztof Tyniec. Teleturniej uległ wówczas dużej zmianie.

Pojawiła się nowa czołówka, muzyka i scenografia, co przyczyniło się do spadku oglądalności zabawy. Tym samym w 2001 roku „Idź na całość” zniknęło z ramówki telewizji Polsat.

zajęcia baletowe trambambula