Idealna ochrona prywatności

Dom to miejsce, w którym chcemy wygodnie odpocząć i od czasu do czasu mieć chwilę tylko dla siebie. Niezależnie od tego, czy oznacza to błogie drzemanie w fotelu czy igraszki ze współmałżonkiem, czasem nie chcemy, by ktokolwiek interesował się tym, co dzieje się w naszym mieszkaniu. Ochrona prywatności jest możliwa na wiele sposobów.

Najskuteczniejszym z nich są rolety zewnętrzne. Dlaczego to właśnie ta osłona okna chroni prywatność najlepiej? Przede wszystkim dlatego, że pozwala całkowicie zasłonić okno. Zmorą mieszkańców parteru są zwykle wścibscy przechodnie albo sąsiedzi, którzy czasem z ciekawości, a czasem dla żartu zaglądają przez szyby, by dowiedzieć się, co porabiamy.

Firanka, zasłona czy nawet cienka roleta wewnętrzna nie zawsze wystarczają, by zachować pełnię prywatności wobec takich przejawów zainteresowania naszym życiem prywatnym. Roleta zewnętrzna potrafi zamienić pokój w prawdziwą twierdzę prywatności. Całkowicie zamknięta nie pozostawia nawet najmniejszego odkrytego fragmentu okna.

Nasza prywatność jest chroniona w stu procentach. Co więcej, roleta może sama zasłonić szybę, gdy my o tym zapomniemy. Jeśli nagle zaśniesz w fotelu lub w pośpiechu bierzesz prysznic, może się zdarzyć, że okno pozostanie odsłonięte.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by roleta, połączona z centralnym systemem sterowania, automatycznie zakryła. Mechanizm może zadziałać np. wtedy, gdy wykryje brak ruchu w pomieszczeniu lub też gdy wchodzisz do toalety, by wziąć kąpiel.

krzesła bankietowe choinki