Egzaminy coraz trudniejsze

Tendencja, która jest w naszym kraju obecna od lat, to stopniowe utrudnianie egzaminów na prawo jazdy. Stają się one coraz bardziej skomplikowane zarówno na odcinku teoretycznym, jak i praktycznym.

Z czego to wynika? Jedną z intencji ustawodawcy jest oczywiście zagęszczenie sita, tak aby prawo jazdy uzyskiwały osoby najlepiej przygotowane. W przyszłości może to jednak spowodować zmniejszenie ilości aktywnych kierowców na drogach, jak też spadek popytu na samochody.

Na ten moment zdecydowana większość kierowców zyskała uprawnienia na starych zasadach, a wskaźnik zdawalności nowej wersji egzaminu jest naprawdę niski. Zauważyły to szkoły organizujące kursy, które robią wiele, aby jak najlepiej przygotować uczestników zajęć do zmierzenia się z nowymi zasadami.

Nie jest to jednak proste, ponieważ baza pytań do egzaminu z teorii została bardzo poszerzona (wcześniej możliwe było pamięciowe opanowanie odpowiedzi), a manewry jakie trzeba wykonać na placu są bardziej złożone niż wcześniej. Przepisy ruchu drogowego też się komplikują, o czym pisaliśmy powyżej.

Nowoczesne akcesoria do samochdu skoda superb ii w promocyjnych cenach wosk samochodowy