Czy depilacja laserowa zawsze jest skuteczna?

Wybierając odpowiednie dla siebie zabiegi kosmetyczne, kierujemy się rozmaitymi pobudkami. Dla jednych najważniejsza będzie cena i komfort wykonywanego zabiegu.

Dla innych zaś, największe znaczenie będą miały możliwe do osiągnięcia efekty. Właśnie ze względu na to depilacja laserowa cieszy się współcześnie tak dobrą sławą i szeroką popularnością.

Tego rodzaju zabiegi najczęściej wybierane są przez to, iż dokonane raz starczają na długie tygodnie. Takie właśnie efekty przynosi zniszczenie cebulek włosów za pomocą wiązki lasera.

Niestety, okazuje się, że nie u wszystkich działają jednakowo. Depilacja laserowa może nie być skuteczna w przypadku niektórych włosów.

Badania wykazują, że na światło lasera nie reagują zgodnie z oczekiwaniami bardzo jasne włosy. Laser będzie bezskuteczny również w przypadku włosów siwych i rudych.

Oznacza to niestety, że osoby, które mają tego rodzaju owłosienie, powinny zrezygnować z depilacji laserowej. Jeśli zgłoszą się na zabieg, osoba, która ma go wykonać, powinna uprzedzić, że może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Ideal Beauty Clinic Warszawa

W innym przypadku zostaniemy narażeni wyłącznie na niepotrzebne koszty, bez możliwości trwałego usunięcia włosów.

rehabilitacja koszalin