Realizm w malarstwie

Realizm w malarstwie

Realizm szybko stał się popularnym nurtem w malarstwie. Został zapoczątkowany w drugiej połowie XIX wieku. Za ojczyznę realizmu uważana jest Francja. Malarze realiści w swoich pracach ukazywali prostotę. Unikano stosowania kontrastów kolorystycznych. Głównym motywem w wielu obrazach było zwyczajne, ludzkie życie. Malarze realiści przedstawiali ludzi takimi, jakimi są. Nie stosowali żadnych upiększeń. W celu ochrony i upiększenia obrazów w swoim domu polecamy oprawa obrazów warszawa.

W obrazach nie znajdziemy niemal żadnych elementów fantastycznych. Bardzo często przedstawiani są ludzie podczas wykonywania codziennych czynności. Być może ta cecha spowodowała, że realizm ceniony jest nawet współcześnie. Twórcą realizmu, według wielu znawców, jest Gustave Courbet. Przyjmuje się, że to właśnie ten artysta po raz pierwszy użył sformułowania realizm. Realiści mają także wybitnych, polskich przedstawicieli. Do nich zalicza się chociażby Józef Chełmoński czy Aleksander Gierymski. Za malarza realistę uchodzi również Jan Matejko.

Obrazy tych artystów do dziś robią wrażenie.

El Pueblo

Przeczytaj również: Czy wynajem busa jest opłacalny dla małych grup?

Przeczytaj również: Czy stolarka aluminiowa może być stosowana w konstrukcjach pasywnych i energooszczędnych?

Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń dachów, z którymi radzi sobie dekarz?