Zimowa ochrona lipidowa

Kiedy za oknem robi się coraz bardziej szaro i zimno, oprócz ciepłego swetra, dobrze też mieć w zasięgu ręki odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry. Wiadomo, że w okresie zimowym, najbardziej narażona na działanie zimnego wiatru i mrozu jest skóra naszej twarzy. Całą resztę szczelnie opatulamy ciepłym płaszczem, szalem, czapką i rękawiczkami.

O czym trzeba pamiętać podczas zakupu kosmetyków, przeznaczonych do stosowania w sezonie zimowym? Skóra twarzy potrzebuje zimą szczelnej ochrony przed mrozem oraz nadmierną utratą wody. Skutecznym płaszczem ochronnym okazują się w tym przypadku kosmetyki zawierające lipidy. Mowa przede wszystkim o ceramidach, woskach, kwasach tłuszczowych, cholesterolu oraz olejach roślinnych.

Tego typu składniki występujące w kremach, dzięki swojej funkcji ochronnej przyczyniają się również do większej jędrności i gładkości skóry. Większość z nas myśli jednak z niechęcią o kosmetykach zawierających lipidy. Nic dziwnego skoro preparaty tego rodzaju często przyczyniały się do tego, że skóra stawała się świecąca i lepka.

Obecnie stworzono już jednak na tyle nowoczesne kremy, że nie musimy już się obawiać nieatrakcyjnego wyglądu skóry, spowodowanego ich aplikacją.