Zdalna opieka kardiologiczna – czy warto?

Dzisiejsza technologia pozwoliła na ogromny rozwój medycyny – chodzi tutaj jednak nie tylko o coraz to bardziej nowoczesne metody leczenia czy wykrywania różnego rodzaju chorób, lecz także spsooby na monitorowanie stanu zdrowia pacjenta oraz ich opiekę. Jak się bowiem okazuje, dziś możliwa jest na przykład zdalna opieka kardiologiczna dla wszystkich tych, którzy zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami czy dolegliwościami układu sercowo-naczyniowego. Jest to rozwiązanie, które zdobywa coraz to większą popularność z jednego prostego powodu – jest bardzo wygodne, a na dodatek zwiększa bezpieczeństwo pacjenta, jak i działa na korzyść samego lekarza, który ma zdecydowanie łatwiejsze zadanie.

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, na czym polega taka właśnie zdalna opieka kardiologiczna. Całość możliwa jest za sprawą specjalnego, przenośnego urządzenia, które to monitoruje i rejestruje wszystkie najważniejsze informacje związane z pracą naszego serca. Co więcej, rejestrator sam potrafi wykryć jakiekolwiek zaburzenia rytmu serca chorego.

Prócz tego, zdalna opieka kardiologiczna oferuje także:

  • możliwość wykonania różnego rodzaju badań w dowolnym momencie,
  • wezwanie pomocy za sprawą specjalnego przycisku,
  • ciągły monitoring pracy serca.

Nic więc dziwnego, że na taką opcję decyduje się coraz więcej osób – przede wszystkim osoby starsze, które to często narażone są na różnego rodzaju problemy z sercem. Niestety nie we wszystkich przypadkach osoby bliskie mogą być blisko przez większość dnia, dlatego też taki właśnie system będzie idealnym dla nas rozwiązaniem.

www.catonpillar.pl

Jest to również ogromne ułatwienie dla samego lekarza – kardiolog jest bowiem w stanie na bieżąco monitorować funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, dzięki czemu może jeszcze precyzyjnej postawić diagnozę i zaplanować leczenie.

Dla kogo zdalna opieka kardiologiczna?

Przeznaczona jest dla wszystkich osób, które narzekają na problemy z sercem i mają zdiagnozowane różne dolegliwości związane z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego. Dotyczy to także osób po przebytym zawale, ale nie tylko.

Prócz osób zmagających się z problemami kardiologicznymi, z tego typu opieki mogą korzystać bowiem także osoby aktywnie uprawiające sport czy też walczące z takimi schorzeniami jak na przykład astma. Taki system jest również zresztą znakomitym uzupełnieniem rehabilitacji kardiologicznej, która to jest bardzo poważna dla wszystkich pacjentów chcących powrócić do normalnego życia.

www.aquatv.pl