„Jaka to melodia?”

Teleturniej „Jaka to melodia?” jest jednym z najpopularniejszych polskich programów rozrywkowych o tematyce muzycznej. Widzowie mają możliwość oglądania programu na antenie TVP1 od 1997 roku.

www.najkobiety.pl

„Jaka to melodia?” to teleturniej oparty na licencji amerykańskiego formatu Name That Tune. Prowadzącym teleturniej jest polski piosenkarz Robert Janowski, który niemal cały czas od istnienia programu jest jego gospodarzem.

Szóstego lutego 2015 roku odbyła się premiera trzytysięcznego odcinka programu. „Jaka to melodia?” realizowana jest w systemie „playback on” w studiu piątym (blok F), które znajduje się w siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie.

Występy zespołów oraz piosenkarzy zazwyczaj dogrywane są do programu, a następnie do niego wmontowywane. Program składa się z czterech rund.

W teleturnieju natomiast bierze zawsze udział trzech zawodników, z czego do finału wchodzi tylko jedna osoba. Jeśli finalista odgadnie tytuły siedmiu utworów w trzydzieści sekund wygrywa nagrodę pieniężną i przechodzi do kolejnego odcinka.