Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka?

Zakup odpowiedniego fotelika dla dziecka to ważna sprawa dla każdego rodzica będącego kierowcą. Nie ma żadnych przeszkód, aby nawet najmniejsze dzieci podróżowały samochodami, ale muszą zostać spełnione określone warunki. Do najważniejszych zalicza się oczywiście zapewnienie maluszkowi optymalnego bezpieczeństwa. Wybór właściwego fotelika samochodowego sprawi, że będzie można wyruszyć nawet w bardzo długą trasę bez obawy o to, że nasza pociecha będzie zagrożona, a my dostaniemy od drogówki mandat.

Oczywiście w sprzedaży jest bardzo wiele modeli fotelików, z których każdy posiada inne cechy. Dobrze będzie kupić ten naprawdę porządny – Sklep Bikeovo.

Fotelik samochody idealny dla dziecka – jak wybrać?

Każdy z fotelików, który znajduje się w legalnym obrocie powinien posiadać określone przepisami certyfikaty oraz spełniać wyśrubowane normy. Zawsze kupujmy fotelik dostosowany do wieku, wagi i wzrostu dziecka.

Zwykle chodzi tu o tak zwaną normę i-Size, która została określona na przykuwającej uwagę pomarańczowej etykiecie. Istnieją jednak foteliki samochodowe spełniające wymogi, które takiej etykiety nie posiadają. Kupując takie akcesoria w uznanym renomowanym salonie mamy pewność, że na pewno trafi w nasze ręce produkt bezpieczny dla malucha i przy tym absolutnie legalny. W razie wątpliwości można dokonać koniecznego researchu za pośrednictwem internetu.

Kiedy trzeba, wymieniajmy fotelik samochodowy naszego dziecka

Dzieci mają to do siebie, że rosną. Zmiana budowy ciała naszej pociechy oznacza, że konieczne będzie nabycie nowego fotelika dostosowanego do aktualnego stanu rzeczy. Co ze starym fotelikiem? Bez obaw, niemal na pewno uda się go sprzedać na rynku wtórnym, odzyskując tym sposobem część wydanych wcześniej pieniędzy. Na nowym foteliku samochodowym nie warto oszczędzać.

Najlepiej kupić taki posiadający najwyższe oceny. Kryterium, na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę jest wynik w testach bezpieczeństwa. Godne uwagi foteliki mają w nich cztery lub pięć gwiazdek.