Czym jest teleekg?

Pacjenci kardiologiczni w zasadzie cały czas muszą podlegać monitoringowi. W tym celu działają różnego rodzaju systemy ciągłego, zdalnego monitoringu – pacjenci zostają w takiej sytuacji wyposażeni w przenośny aparat EKG. W ten sposób można więc wyjaśnić, czym tak w zasadzie jest teleekg. Pacjenci wyposażeni w taki aparat mogą bowiem w zasadzie w każdej chwili dokonać zapisu EKG. Następnie dane te przesyła się do odpowiedniego centrum, dzięki czemu pacjent jest w zasadzie pod stałą kontrolą i ma zapewnioną ciągłą opiekę kardiologiczną. Tego typu rozwiązanie pozwala na dodatkową formę kontroli w dodatku do standardowych, regularnych wizyt u specjalisty. Teleekg jest więc znakomitym rozwiązaniem zarówno dla osób, które są po zawale serca, jak i dla tych, u których zdiagnozowano chorobę wieńcową. Dodatkowo, z takiego systemu powinny także korzystać wszyscy ci, którzy mają nabytą lub wrodzoną wadę serca. Wszak dzięki teleekg jesteśmy w stanie nieustannie kontrolować stan swojego zdrowia i zapewniamy sobie zdalną opiekę kardiologiczną. W tym celu nie musimy nawet wychodzić z domu – każdy pacjent korzysta bowiem z niewielkiego i przenośnego urządzenia.

Taki aparat pozwala wykonać badanie EKG na przykład w sytuacji, gdy pacjent ma złe samopoczucie. Każdy taki zapis przesyłany jest do centrum, gdzie specjalista może na bieżąco odczytać wyniki badań i poinformować pacjenta o tym, co zobaczył.

Jakie są zalety systemu zdalnej opieki kardiologicznej?

www.zebymed.pl

Istnieje szereg zalet – zarówno dla samego pacjenta, jak i dla lekarza – płynący z korzystania z takiego właśnie systemu jak teleekg. Sam pacjent ma przede wszystkim znacznie większe poczucie bezpieczeństwa, ale też poprawia się jakość jego życia. Chory ma znacznie większą niezależność oraz swobodę, gdyż nie musi cały czas jeździć do specjalisty i pod to ustawiać swoje codzienne obowiązki. Serce w zasadzie cały czas jest kontrolowane i monitorowane, co umożliwia natychmiastową interwencję w razie takiej potrzeby. Z kolei jeśli chodzi o zalety dla lekarza to z pewnością warto tutaj wspomnieć o tym, że ma on znacznie większe możliwości dotyczące samej diagnostyki. Dodatkowo, w razie problemów lekarz może błyskawicznie zareagować i zainterweniować w razie pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta. W wielu przypadkach czas ma ogromne znaczenie, a niekiedy nawet sekundy mogą uratować choremu życie. Dużym plusem takiego systemu jest fakt, że wszystkie badania są odpowiednio archiwizowane, co sprawia, że lekarz ma szybki i łatwy dostęp do wszystkich danych.

poradnia kardiologiczna poznań płyn hamulcowy